سرخط خبرها
خانه / سیاسی / اختصاصی گیل و دیلم | عجب آشفته بازاری است این شورای شهر لاهیجان

اختصاصی گیل و دیلم | عجب آشفته بازاری است این شورای شهر لاهیجان

به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم ،
عجب آشفته بازاری است این شورای شهر لاهیجان

یکسال و چند ماه از آغاز به فعالیت اعضاء پنجمین دوره شورای اسلامی شهر لاهیجان گذشته در حالیکه برای دومین سال متمادی فرداد جنابی قدس به عنوان رییس این شورا انتخاب شده است .
جنابی که از سویی به پشتوانه ی دو خانواده شناخته شده لاهیجانی و از سویی دیگر سالها ارتباط بواسطه ی مراودات کاری با ارباب رجوع در شهرداری لاهیجان توانسته بود رای اول انتخابات دوره ی پنجم شورای اسلامی شهر لاهیجان را به خود اختصاص دهد تا به امروز در اکثر جلسه هایی که حاضر شده ، وقت سخنرانی خود را به آقای سخنگو واگذار می نماید مگر در مواردی که دیگر راه گریزی برایش باقی نمانده باشد .

امروز در جلسه کمیته پسماند لاهیجان که به ریاست امیرجانبازی سرپرست این فرمانداری برگزار گردید پس از صحبت اعضاء اصلی این کمیته که سمن ها نیز طبق دستور مستقیم شخص استاندار به عضویت آن در آمده اند ، زمانیکه نوبت به رییس شورای اسلامی شهر لاهیجان برای اظهار نظرات خود می رسد ، بنابر روال معمول آقای رییس ، سخنگوی شورا را بعنوان نماینده ی خود در سخنرانی! معرفی می کند که این اقدام مضحکانه و بدور از عرف ، بلافاصله با تذکر بجای امیرجانبازی فرماندار لاهیجان روبرو گردید و تصمیم برخی در ایجاد اخلال در روند جلسه ، به ناکامی مبدل شد.

تمیزکار سخنگوی شورا نیز در اعتراض به این امر و در حالیکه برای حمایت از شهردار ، خود را نماینده ی مردم لاهیجان !! معرفی می کرد از ادامه ی بیان خطابه اش باز ماند .

بخوانید  یونس رنجکش: عوامل سیاسی باید سنگ‌اندازی را کنار بگذارند

همه این اتفاقات در حالی رخ می دهد که چند روزی از پایان مهلت ۳ ماهه شهرداری این شهرستان در خصوص پرداخت مبلغ ۶ میلیاردی (ازادسازی جزیره استخر) گذشته و نه خبری از آزادسازی جزیره منعکس شده و نه پاسخی از سوی سخنگویی که در همه ی موارد و مسائل اظهار فضل می کند داده شد . تا کنون هیچ کدام از اعضاء شورای اسلامی شهر پاسخگوی عملکرد ضعیف و نامطلوب مدیریت شهری شهردار برگزیده ی خود نبوده و محافظه کاری های رییس این شورا تعلل در امر استیضاح این شهردار را موجب شده است .

شاید بجاست اصحاب رسانه و قلم بدستان و دوستداران لاهیجان و لاهیجانی ، با در نظر گرفتن ناسزاگویی های آقای سخنگو در محوطه ی فرمانداری لاهیجان مبنی بر اینکه (به گفته شاهدان عینی) ” رسانه ها بی شرافت اند اگر منعکس نکنند به من اجازه ی سخنرانی داده نشد ”
برای یک مرتبه هم که شده اندکی از تصمیماتی که در داخل ساختمان شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان اتخاذ شده را به اطلاع عموم مردم این شهر و دیار برسانند تا سیه روی شود هر که در آن غش باشد .

یعنی آنهایی که اجازه ی انتشار و انعکاس متن کامل اظهارات تمیزکار و همکارانش در جلسات علنی و غیرعلنی شورای شهر را نمی دهند هم به زعم آقای سخنگو “بی شرافت ” اند؟!

سیاسی – سایت تحلیلی خبری گیل و دیلم

همچنین ببینید

طی حکمی؛ معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری صومعه سرا منصوب شد

استاندار گیلان با صدور حکمی «محمد نعمت‌پور» را به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by WP Robot