سرخط خبرها
خانه / گیل خبر / بیانیه انجمن اسلامی مدرسین دانشگاههای گیلان به مناسبت روز دانشجو

بیانیه انجمن اسلامی مدرسین دانشگاههای گیلان به مناسبت روز دانشجو

گیل خبر/ انجمن اسلامی مدرسین دانشگاههای گیلان به مناسبت  شانزدهم آذر ، روز دانشجو بیانیه ای صادر کرد.

متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

و لا تهنوا فی ابتغاء القوم ان تکونوا تالمون فانهم یالمون کما تالمون و ترجون من الله ما لا یرجون و کان الله علیما حکیما « ۱۰۴/ نساء»

و در راه تعقیب دشمن، (هرگز) سست نشوید! (زیرا) اگر شما درد و رنج مى‏بینید، آنها نیز همانند شما درد و رنج مى‏بینند؛ ولى شما امیدى از خدا دارید که آنها ندارند و خداوند، دانا و حکیم است.

مردم شریف، بصیر و صبور ایران عزیز همواره سرفراز

چند دهه از حماسه ی گلگون شانرده آذر می گذرد، روزی که دانشگاه با خون آن سه آذر اهورایی به عنوان نماد عقلانیت، عدالتخواهی و فسادستیزی و بعنوان سدی محکم در برابر هرگونه تهدید به استقلال، آزادی و امنیت میهن ایستاد و این حماسه ی برگرفته از مکتب عاشورا، در دل تاریخ ثبت و ضبط شد. هنوز نیز هر ساله با بازخوانی آن حماسه تاریخی، تلاش می شود فراموش نکنیم که بالندگی و نشاط اجتماعی در گرو حفظ هویت تاریخی جنبش دانشجویی و به رسمیت شناختن رسالت ملی و دینی دانشگاه و دانشگاهیان است.

امسال نیز در شرایطی که کشورعزیزمان از یک سو با دشمنی غالب کشورهای عربی منطقه و اسرائیل و کج رفتاری و بدعهدی دولت ایالات متحده به چالش کشیده شده و از سوی دیگر وضعیت نه چندان رضایتبخش کلیه اجزای شاخص حکمرانی (رشد GDP سرانه، پاسخ‌گویی دولت و شنیده‌شدن صدای مردم، ثبات سیاسی و نبود خشونت، اثربخشی دولت، وضعیت  بروکراسی، حاکمیت قانون و کنترل فساد) منجر به افزایش مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم  شده و بیم آن می رود که امید به اصلاح امور در میان مردم کمرنگ شود و پیامدهای ناخوشایندی را برای جامعه به بارآورد، جنبش دانشجویی همچنان می تواند با تکیه بر رسالت ماهوی و ویژگی های شاخص خود، یعنی همت و تلاش بی وقفه در عرصه علم و دانش و حضور در جریانات اجتماعی  و سیاسی و فرهنگی به حل چالش ها و موانع پیش رو کمک شایانی نماید.

بخوانید  پرباران بودن گیلان دلیل راحتی تامین آب شرب نیست

بر همین اساس، انجمن اسلامی مدرسین دانشگاههای گیلان همچون گذشته، ضمن گرامیداشت این روز حماسی و با تکیه بر همان مشی استقلال طلبی، عدالتخواهی و آزادیخواهی،  همصدا با تمام دانشگاهیان اعلام می دارد:

صدای امید از دل دانشگاه بیدار، بصیر و مستقل به جامعه ساری و جاری می شود و دانشگاه مستقل، بیدار و بانشاط است که راه را بر هرگونه نفوذ دشمن نرم و سخت می بندد.

از این رو پیشنهاد می شود، برای پویایی و پیشرفت کشور، ضمن تأمین حکمرانی خوب و پایبندی به اصول دموکراسی در اداره امور کشور و حل مسالمت‌آمیز تعارضات جناحی و سیاسی، جنبش سرفراز دانشجویی را همچنان زنده نگاه داریم، کلیه اختیارات  دانشگاه و دانشگاهیان را به وزارت متبوعش و مدیران پایبند به آزاداندیشی واقعی بسپاریم، دانشگاه را خانه امن همه نخبگان شیفته ی ایران سربلند سازیم و سپهر علم و دانش را از *ستاره* های حلبی تهی نماییم.

باشد که این فرصت ها با کم توجهی ها و ندانم‌کاری ها بیش از این از دست نرود و جامعه دچار خسران بیشتری نشده و امید آن کمرنگ تر نشود.

و السلام علی من اتبع الهدی « ۴۷/ طه»

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاههای گیلان

گیلان – گیل خبر

همچنین ببینید

سرپرست جدید اداره ورزش و جوانان لاهیجان معرفی شد

گیل خبر/ صبح روز دوشنبه ۱۹ آذر  معاون مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by WP Robot