خانه / اقتصادی / ۸۵ درصد درآمد گیلان از محل وصول درآمدهای مالیاتی است

۸۵ درصد درآمد گیلان از محل وصول درآمدهای مالیاتی است

مدیرکل امور مالیاتی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر ۸۵ درصد درآمد استان از محل وصول درآمدهای مالیاتی است، گفت: هدف ما این است که مالیات در نهایت آرامش وصول شود.

به گزارش گیل و دیلم ،جواد انوری در جلسه مجمع نمایندگان با مدیران عامل بانک‌های استان و مدیران کل، اظهار کرد: در مالیات بر ارزش افزوده هر ساله مشکلاتی داریم که امسال وصول مطالبات کردیم. با توجه به اینکه مالیات بر ارزش افزوده زیاد است لذا این بخش نیازمند مساعدت نمایندگان مجلس است.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان افزود: امسال ۵۱۰ میلیارد تومان وصول مالیات داشتیم که ۲۲۶ میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده بوده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۸۵ درصد درآمد استان از محل وصول درآمدهای مالیاتی است، گفت: در شهرستان‌های انزلی و آستارا پرونده‌های صوری داریم که افرادی کارت اجاره‌ای دریافت کرده‌اند و الان دارای بدهی‌های میلیاردی هستند.

انوری، در خصوص بخشودگی جرائم مالیاتی تصریح کرد: جرائم مالیاتی یا غیرقابل بخشش هستند یا قابل بخشش که در اینصورت تا سه سال می‌توانیم تسهیل کنیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان با بیان اینکه هدف ما این است که مالیات در نهایت آرامش وصول شود، گفت: در فرار مالیاتی که مربوط به کارت‌های اجاره‌ای بوده و توسط شرکت‌های صوری انجام گرفته، شامل حدود ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده می‌شده که بخشی از آن پس از رسیدگی وصول گردید.

منبع: ایرنا

اقتصادی – سایت تحلیلی خبری گیل و دیلم

بخوانید  آخرین خبر از محاکمه شوهر بازیگر مشهور در تهران

همچنین ببینید

مجوز احداث ۵۹ واحد صنعتی جدید در شهرستان رودسر گیلان

گیل خبر/  فرهاد دلق پوش در کارگروه رفع موانع و رونق تولید که در شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by WP Robot